Rectify – [Sundance Channel]

Yayınlandığı TarihNisan 18, 2013 » 1421 Views» Yazar:hsparks » Tanıtım

rectify_sundance_channel_cartel

Orjinal kanalında önümüzdeki pazartesi başlayacak olmasına rağmen ilk 3 bölümünü malum yerlerden bulabileceğiniz Rectify, 6 bölümden oluşacak olan birinci sezonunun ilk yarısı itibarıyla gayet güzel bir açılış yaptı. “Peki nasıl bir dizidir bu yeni yapımımız?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız, buyrun yazının devamına doğru birlikte yola çıkalım.

Daniel_reading_in_prison_1000xvariable

Sundance Channel‘ın ilk orjinal draması olan yapımı, oyuncu ortaya çıkarttı. 2001’de yazıp yönettiği kısa film The Accountant ile Oscar’ı evine götürmüş olan ismimiz, daha sonra Deadwood‘un kadrosunda yer aldı. Buradaki oyunculuğuyla övgü toplayan McKinnon, mini dizi Comanche Moon ile kariyerine devam etti. 3 bölümlük dizinin 2 bölümünde yer alan aktörümüz, son olarak da 2 sene önce, Sons of Anarchy‘de Lincoln ‘Linc’ Potter karakterine hayat verdi.

rectify

Konuya geçersek…

Son 19 senesini ölüm hücresinde bekleyerek geçiren Daniel Holden’ın tutukluluğu, elde edilen yeni DNA kanıtları sebebiyle düşmüştür. Cinayetten içeri alınan Holden, bunca yılını ölümü bekleyerek geçirmesinin ardından ailesinin yanına yani Georgia’ya bağlı olan Paulie’ye geri döner. Bıraktığı hiçbir şeyi eskisi gibi bulamayan karakterimiz, bakalım bu yeni başlangıcına ne kadar kolay adapte olabilecektir? Ne de olsa, gençken girdiği hapishane onu orta yaşlı bir adamken yeniden hayata bırakmıştır.

Rectify_dining_room_1000xvariable

Karakter bazlı konuyu açmaya devam edecek olursak…

rectify_daniel_535x320-300x190Daniel Holden

Baş karakterimiz olan Daniel, 18 yaşında tutuklanmıştır. O zamanlar 15 yaşında olan kız arkadaşının cesedinin başında bulunan karakterimiz, ona tecavüz edip ardından öldürmekte suçlanmıştır. Her ne kadar yeni kanıtlar onun bu cinayeti işlemediğini gösterse de, yaşadığı kasabadaki kanun adamları hala Daniel’ın suçlu olduğunu düşünmektedir. Bu rolde, ‘ı görüyoruz. Oyuncumuzu, The Starter Wife‘tan biliyor olabilirsiniz.

rectify_amantha_535x320-300x190Amantha Holden

Daniel’ın küçük kız kardeşi olan Amantha, hiçbir zaman cinayeti onun işlediğini düşünmemiştir. Henüz o 12 yaşındayken içeri alınan abisinin suçsuzluğunu kanıtlamak için yıllarca çaba göstermiştir. Daniel’a çok düşkün olan karakterimiz, abisinin davasından vazgeçtiği için annesini hala affedememiştir. Bu rolde, ‘ı görüyoruz. Tek sezonda iptal edilen Angela’s Eyes‘ın başrolünde yer almış olan oyuncumuzu, Mad Men, Hawthorne, Burning Love ve Suits‘ten de tanıyor olabilirsiniz.

rectify_janet_535x320-300x190Janet Talbot

Daniel ve Amantha’nın annesi olan Janet, oğlunun bu sürpriz eve dönüşüyle iyice içine kapanmıştır. Onun davasından vazgeçtiği için kendisini suçlayan karakterimiz, çoğu zaman Daniel’ın yanında nasıl davranacağını bilememektedir. Bu rolde, ‘ı görüyoruz. Oyuncumuzu, True Blood‘dan biliyor olabilirsiniz.

rectify_ted_535x320-300x190Ted Talbot Sr.

Janet’ın ikinci kocası olan Ted, Daniel’ın yokluğu boyunca eve güzel bir şekilde sahip çıkmıştır. Karısına ve çocuklarına çok iyi davranan karakterimiz, sabırlı olmasıyla bilinmektedir. Bu rolde, ‘ı görüyoruz. Oyuncumuzu, Black Mirror‘dan tanıyor olabilirsiniz.

rectify_tedjr_535x320-300x190Ted Talbot Jr.

Baba Ted’in büyük oğlu olan Ted Jr., Daniel’ın dışarı çıkmasına pek de memnun olmamıştır. Karakterimiz, hala cinayetin Daniel tarafından işlendiğini düşünmektedir. Ayrıca Ted Jr., baş karakterimizin dönüşünün, aile işini kötü etkilemesinden de korkmaktadır. Bu rolde, ‘u görüyoruz. Oyuncumuzu, The Glades ve Justified‘den biliyor olabilirsiniz.

rectify_tawney_535x320-300x190Tawney Talbot

Ted Jr.’ın karısı olan Tawney, gençliği ve güzelliğiyle direk göze batmaktadır. Muhafazakar bir hıristiyan olan karakterimiz, çevresine genellikle anlayışlı ve güler yüzlü olarak yaklaşmaktadır. Bu rolde, ‘i görüyoruz. Avustralyalı oyuncumuzu, Parade’s End‘den biliyor olabilirsiniz.

rectify_jared_535x320-300x190Jared Talbot

Ted Sr. ve Janet’ın oğlu olan Jared, Daniel’ın yarı kardeşidir. Onunla ilk kez hapisten çıktıktan sonra tanışan karakterimiz, abisini daha yakından tanımak ve onunla zaman geçirmek istemektedir. Bu rolde, ‘ı görüyoruz. Oyuncumuz, Bones‘a 1 bölümlüğüne konuk olmuştu.

rectify_jon_535x320-300x190Jon Stern

Daniel’ın avukatı olan Jon, Justice Row adlı para almayan bir organizasyonda çalışmaktadır. Bu organizasyon, kendisini ölüm koğuşuna düşmüş olan suçsuz insanları kurtarmaya adamıştır. Karakterimizin, Daniel’ın kız kardeşi olan Amantha’yla da ilişkisi vardır. Bu rolde, ‘yi görüyoruz. Oyuncumuzu, Tell Me You Love Me‘den tanıyor olabilirsiniz.

rectify

Yapımcıları arasında Breaking Bad‘in yapımcısı Melissa Bernstein‘i ve Jusfied‘ın yapımcısı Don Kurt‘ü bulunduran dizimiz, son yıllarda eskiye göre bayağı az çıkmaya başlayan kaliteli kablolu dramalarını özleyenlere ilaç gibi geliyor. Bunun haricinde, ağır bir havaya sahip olan dizimizin işlenişi ve oyuncuların performansları da gayet doyurucu. Son olarak, “Herkese hitap etmez ama takip eden de Rectify‘den gayet memnun kalır.” diyerek tanıtım yazısını noktalıyorum.

Şans verecek olanlara şimdiden iyi seyirler dilerim!

Tanıtım Filmi

Daniel-at-prison-door_1000xvariable

Bu yazıyı paylaş
ETİKETLER

Bu Yazıyı KİM Yazdı?

Bir Cevap Yazın